Ключові моменти ремонту кухні своїми руками

Ключові моменти ремонту кухні своїми рукамиСучасна кухня являє собою не просто місце для приготування кулінарних шедеврів, а й одночасно є їдальні. Вирішивши зробити ремонт своїми руками, в першу чергу необхідно повністю звільнити простір, демонтувати стару плитку, стелі, шпалери, штукатурку і вивезти сміття.

Стать

Якщо перепад поверхні підлоги складає більше трьох сантиметрів, то проблему вирішить цементно-піщана стяжка. При великих перепадах підлоги можна застосувати керамзит. Матеріал служить підставою, зверху якого кладуть тонку стяжку товщиною три сантиметри. Слід врахувати, що з моменту укладання стяжки повинно пройти не менше місяця, тільки в закінченні цього часу на неї можна укладати оздоблювальне покриття. Якщо немає можливості стільки чекати, то можна використовувати сучасні суміші на основі цементу, які при нанесенні на стяжку пов’язують міститься в ній вологу. Через кілька днів на підставу можна буде укладати декоративне покриття.

Керамічна плитка є найпоширенішим варіантом підлогового покриття. Фахівці рекомендують вибирати матеріал другого – третього класу стирання, оскільки на кухні висока «прохідність».

Стеля

У зв’язку з тим, що кухня являє собою вологе приміщення, стеля повинен бути виконаний з вологостійких матеріалів. З точки зору практичності та простоти монтажу найприйнятнішим варіантом є вологостійкий гіпсокартон.

Монтаж гіпсокартону вимагає суворого дотримання робіт. Для початку розмічають нульовий рівень і кріплять каркас з профілів. Дуже важливо, щоб каркас був щільним, в іншому випадку гіпсокартон швидко покриється тріщинами. Потім готовий каркас обшивають листами гіпсокартону і заповнюють шпаклівкою шви. У висновку поверхню шліфують і фарбують. Щоб убезпечити стелю від затоки, досить виконати кілька невеликих наскрізних отворів по краях стелі.

Фартух

Настінну плитку кладуть до обклеювання стін шпалерами або фарбування. Розрахунок кахельного фартуха проводиться з урахуванням висоти, на якій висітимуть кухонні шафи і стояти вбудована техніка. Слід врахувати, що дрібна плитка без малюнка візуально збільшує площу стін.