Кінцеві смуги

Для забезпечення безпеки виконання злітно-посадкових операцій важливо правильно і раціонально зорієнтувати і розташувати на місцевості льотну смугу аеродрому. Серед великої кількості факторів, що впливають на розташування і орієнтацію ЗПС, необхідно виділити наступні: вітровий режим; сусідні аеродроми, обмежують експлуатаційні можливості ЗПС; житлові райони; висотні перешкоди; рельєф – врахування особливостей рельєфу важливий при проектуванні системи водостоків аеродрому; споруди аеропорту; виконання злетів і посадок за приладами; довжину льотної смуги та ін

ЗПС повинні бути розташовані таким чином, щоб не створювати додаткових незручностей жителям прилеглих населених пунктів з урахуванням перспективи розвитку житлових масивів. Для забезпечення безпеки злетів і посадок літаків, а також усунення впливу шумів реактивних двигунів на населення доцільно не тільки видаляти аеродроми від міст, але і розташовувати злітно-посадочні смуги в напрямку, мінующем перетин міських територій.

Необхідна мінімальна відстань від аеродрому до міської забудови залежить від класу аеродрому і типу літака і становить не менше 30 км для позакласних, 20-10 км для I і III класів і не менше 5 км для аеродромів більш низького класу.
Кінцеві смуги безпеки являють собою сплановані ділянки льотної смуги, розташовані у кінців її робочої площі, призначені для використання при передчасному приземлення літаків при посадці, а також для погашення швидкості у випадку перерваного зльоту.

Бічні смуги безпеки – це грунтові ділянки ЗПС, розташовані уздовж її робочого майданчика і призначені для забезпечення безпеки руху по грунту в разі можливих виходів літака за габарит робочого майданчика ЗПС при зльоті або посадці.


Руліжні доріжки (РД) – спеціально підготовлені та обладнані колії, призначені для рулювання і буксирування літаків. РД поділяються на магістральні (МРД), з’єднувальні та допоміжні. МРД розташовуються найчастіше вздовж ЛП, забезпечуючи рулювання літаків до кінців ЗПС.

Також сьогодні хотів порадити вам ознайомитися з матеріалом: гидроизоляционные материалы для пола ви дізнаєтеся все що потрібно стосовно цього питання!