Знищення бур'янів

У міру необхідності грунт розпушують після дощів, поливу, утоптуванням, внесення добрива, перед мульчированием і т. п.
Для догляду за пристовбурної майданчиком дерев використовують різні механізми, такі, як електромотига ЕМ-12, мотополольнік ПМР, Полольник МПА-2 та ін
Знищення бур'янів звичайними агротехнічними прийомами вимагає великих затрат ручної праці і матеріальних засобів. Тому особливу увагу необхідно приділяти новітнім хімічних способів боротьби з смітної рослинністю.
З гербіцидів найбільше застосування отримали симазин, атразин, натрієва сіль 2,4 Д і ін Обробка цими препаратами дозволяє – залежно від застосовуваної дози – знищувати одно-, дво-та багаторічні бур'яни. Гербіцид симазин рекомендується застосовувати з осені в дозах 3-4 кг / га (0,3-0,4 г/м2). Дія його проявляється в цьому випадку з весни наступного року. Ат-Разін можна застосовувати як ранньою весною в період появи сходів бур'янів, так і восени. Доза атразина 2,5-3,5 кг / га (0,25-0,35 г/м2).

При спільному внесенні атразина з натрієвої сіллю 2,4 Д (навесні) найбільш ефективними дозами будуть відповідно 1,5 і 2 кг / га. При цьому вони майже на 100% пригнічують однорічні бур'яни (лободу, щириця, кульбаба, грицики) і в той же час не надають негативної дії на деревно-чагарникові насадження. Обприскування розчинами гербіцидів (витрата води 600-1000 л / га) повторюють по мірі необхідності два-три рази за вегетацію (при засміченні ділянки в'юком польовим і осотом). При цьому слід уникати попадання препаратів на стовбури та гілки дерев. Відразу ж після обробки гербіцидами не слід проводити розпушування грунту, щоб не занести цих речовин у зону поширення кореневої системи дерев, так як гербіциди можуть бути токсичними для неї.
Полив дерев є основним фактором у системі догляду за ними. Полив повинен забезпечувати постійну вологість грунту по всій глибині залягання коренів.