Ущільнення бетону

В даний час процес виготовлення набивних паль істотно вдосконалений і механізований. Зокрема, розроблений метод виготовлення частотрамбованних паль, при якому на весь процес приготування 12-метрової палі, включаючи і час занурення труби-оболонки, а також трамбування, витрачається трохи більше 1 год, що трохи перевищує час, необхідний для занурення палі звичайної забиванням ударами .
Істотний прогрес був досягнутий застосуванням для ущільнення бетону палі замість трамбування, пресування або стисненим повітрям, або нагнітанням води. Палі, виготовлені цим способом, отримали назву пневмосвай.

У ряді випадків виявляється доцільним робити палі НЕ циліндричної форми, а зі спеціальним розширенням в певних ділянках. Найбільш поширеним випадком такої конструкції є палі з уширенной п'ятої, що виготовляються зазвичай вибуховим способом. Метод виготовлення такої палі зводиться до наступного: в свердловину на забій опускають заряд вибухової речовини, дроти від якого виведені через гирло свердловини на поверхню.

Поверх патрона завантажують пластичний бетон і, піднявши на 1 -1,5 м обсадні труби, виробляють вибух.

У результаті виходить розширена порожнину, в яку спрямовується бетон, що знаходиться в свердловині. Після цього в свердловину додають бракуючий бетон і трамбують його так, як це зазвичай роблять при спорудженні набивної палі. Якщо в таку палю з розширеною п'ятою закласти арматуру, то можна отримати конструкцію, добре працюючу на висмикування. Такі палі знаходять велике застосування в різних випадках будівництва, і зокрема при спорудженні опор ліній електропередачі.