Полірування і шліфування мармуру

1359830608-polirovka-i-shlifovka-mramora

Мармур є прекрасним оздоблювальним матеріалом, який застосовується вже багато століть для обробки різних громадських будівель і палаців. І сьогодні мармур залишається в пошані у будівельників-обробників, які прикрашають їм різні приміщення. Навіть у приватних заміських будинках можна зустріти обробку мармуром деяких інтер’єрів, наприклад ванних і туалетних кімнат.

Доречі, якщо ви шукаєте хорошого дизайнера інтер’єру вашої оселі тоді вам варто звернути увагу на послуги: заказать дизайн интерьера в Киеве за самою доступною ціною!
Живе світіння мармуру надзвичайно позитивно сприймається людським оком. Мармуром можна облицьовувати колони, підлоги, стіни і різні внутрішні конструкції. З білого мармуру виходять дивовижної краси статуї і статуетки. За допомогою мармурової плитки можна створити атмосферу урочистості та ділової строгості у великих залах, або витонченої інтимності в спальнях і ванних кімнатах.
Часто, натуральний мармур використовується для декорування садів і парків шляхом установки мармурових лавочок, фонтанів і статуй. Дуже красиво виглядають мармурові мозаїки, які створюють на підлозі дивовижні за красою візерунки. Проте, з часом, мармурові вироби піддаються впливу часу і несприятливих факторів, і тому періодично потрібно полірування і шліфування мармуру, щоб повернути йому колишню красу.
Зазвичай ці дві процедури слідують одна за одною в зворотному порядку, спочатку проводиться шліфування, а потім полірування мармуру. Мармур – це природний матеріал, який складається з карбонатів магнію і кальцію. Він відноситься до матеріалів середньої щільності, які схильні до зносу. Цей знос особливо помітний на мармурових підлогах і на мармурових виробах, що знаходяться на відкритому повітрі.

Розглянемо процеси відновлення поверхні мармурових виробів та мармурової плитки роздільно.

Також рекомендую вам сьогодні переглянути всі послуги компанії «РОКНЕЙМ» зокрема ремонт квартир у вашому місті!

Шліфування мармуру

Зазвичай, шліфування мармуру виконується в якості підготовчого етапу перед його поліруванням. І виконується цей процес в певній послідовності. Спочатку проводиться огляд мармурових поверхонь, і виявляються різні тріщини, нерівності, відколи й інші дефекти поверхні.
Потім, мармурова поверхня готується до шліфування. При цьому можуть бути замінені або закріплені хитаються плитки, виробляється закладення швів і інші підготовчі операції. Слідом здійснюють грубу шліфовку з вирівнюванням поверхні. Після цього проводиться фінішна шліфовка мармуру, яка виконується спеціальними Шліфувальні машинами, забезпеченими грубозернистими абразивними інструментами.
Процес шліфування призводить до утворення чистою, вирівняною, але не блискучій поверхні, на якій відсутні тріщини, нерівності, подряпини та вибоїни. Завершується процес шліфування ретельної прибиранням утворилася мармурового пилу для підготовки до наступного етапу обробки мармуру – поліруванню.


Ретельна обробка мармуру виробляється і при первісній укладанні, після того, як з цільної мармурової плити випилюють плитки необхідних розмірів. І тоді, після необхідної обробки, виходять гарні мармурові плитки, які можуть укладатися на підлогу, стіни та інші конструктивні поверхні.

Поліровка мармуру

Попередня поліровка мармуру виконується з метою вирівнювання тих слідів шліфування, які залишаються грубозернистими абразивами. При цьому прибираються навіть ті невеликі нерівності, які ще залишалися на поверхні мармуру. А далі виконують фінішну поліровку, яка робить мармур ідеально гладеньким.
Таку обробку роблять з новими мармуровими плитками, а також у процесі відновлення зношених поверхонь. І шліфування, і (полірування мармуру) виконується висококваліфікованими майстрами, так як найменші помилки можуть призвести до псування полірованій поверхні.
Для запобігання передчасного зносу мармурових поверхонь і виробів застосовую лощіння, яке являє собою вплив на мармурову поверхню спеціальними хімічними складами. Така обробка освіжає поліровану поверхню і збільшує термін служби мармурових поверхонь приблизно на третину.
Незважаючи на відносну дорожнечу, сьогодні мармуровими підлогами нікого не здивуєш. Звичайно, багато хто з них дісталися в спадок від попередніх поколінь, один Ермітаж чого вартий. Але й сучасні громадські будівлі обробляються мармурової статевої та іншої плиткою. Можна зустріти мармурову плитку та інші аксесуари в престижних приватних будинках, де вони грають роль статусного елемента, та й просто красиво виглядають.

Однак мармур вимагає дбайливого до себе звернення і його потрібно щодня протирати вологою ганчіркою.
А втрачений блиск добре відновлює - кристалізація мармуру, яка є частиною загальної прибирання приміщень і часто виконується клінінговими компаніями. Процес кристалізації проводиться на свіжих мармурових поверхнях або після завершення шліфування й полірування мармурових поверхонь.
Він являє собою спеціальну термохімічну обробку поверхні мармуру, яка здійснюється спеціальними пристроями. При цьому усуваються самі дрібні нерівності, і поверхню мармуру доводиться до дзеркального блиску, в підлоговому покритті починають відбиватися всі навколишні предмети.
Як пристрій для кристалізації застосовують низькооборотних однодискову машину, яка розпорошує кристаллизатор – спеціальний препарат з різними добавками. Таку кристалізацію рекомендується проводити регулярно, не чекаючи повної втрати блиску мармуровій поверхнею. Принаймні, таку процедуру необхідно проводити не рідше одного разу на тиждень, а в тих місцях, де мармурові підлоги піддаються високому навантаженні від численних відвідувачів, рекомендується щоденна кристалізація мармурових підлог.
У деяких випадках роблять захист мармурових поверхонь полімерним покриттям, яке захищає поверхню мармуру від посиленого зносу. На захищеному подібним чином мармурі не відбувається утворення плям і різних пошкоджень, а процес прибирання значно спрощується.