Кадастрова вартість нерухомого майна

Кадастрова вартість нерухомого майна встановлюється державою і впливає на багато фінансові питання, пов’язані з використанням нерухомості.

Найчастіше кадастрова вартість завищена. Користувачі та власники нерухомості зацікавлені в реальній вартості для:

встановлення меншого розмір земельного податку;
визначення меншою викупної ціни за земельну ділянку при придбанні у власність;
розрахунку меншою орендної плати;
формування меншого розміру податку на майно організацій;
інших ситуацій.
Найближчим часом будуть визначати податок на квартири, виходячи з кадастрової вартості, тому у власників з’явиться пряма зацікавленість у встановленні адекватної кадастрової вартості і на квартири.

Рекомендую вам також звернути увагу на снижение кадастровой стоимости здания на цьому сайті ви знайдете багато корисної інформації стосовно цього питання!

Бувають випадки, коли навпаки власник зацікавлений у збільшенні кадастрової вартості об’єкта нерухомості (в основному це пов’язано з судовими спорами щодо прав на нерухомість). Так чи інакше, ставити питання про оскарження кадастрової вартості може зацікавлена ​​особа, яким може бути:

власник земельної ділянки;
орендар землі;
власник квартири;
власник нежитлових будівель, споруд, будівель;
орендар нежитлових приміщень.
Як показує практика, найбільш часто інтерес заперечування кадастрової вартості нерухомості проявляється у відношенні земельних ділянок.

Тому ми докладніше розповімо всі нюанси заперечування кадастрової вартості земельної ділянки.

Як визначити необхідність заперечування

Кадастрова вартість змінюється раз на п’ять років. У кожному регіоні оцінку проводять свої оціночні організації, і її результати затверджуються постановою глави суб’єкта РФ. У цій постанові зазначаються категорії земель і згідно географічним принципом (залежно від того чи іншого населеного пункту) встановлюється питома одиниця кадастрової вартості на один квадратний метр землі. Також вказується дата, з якої застосовується нова кадастрова оцінка.