Штаб-квартира Департаменту охорони здоров’я Басков

«Штаб-квартира Департаменту охорони здоров’я Басків» («Basque Health Department Headquarters») в іспанському Енсанче – одне з нових будівель, побудованих за жорсткими правилами місцевої мерії, згідно з яким всі сучасні будівлі повинні максимально повторювати форму сусідніх будинків, не бути вище їх, не має пентхаусів і… інше, інше, інше. Тому архітекторам молодий, але вже прославилася фірми «Coll-Barreu Arquitectos», було так непросто вписати своє незвичайне творіння в архітектурний ансамбль вулиць Licenciado Poza і Alameda Rekalde, побудованих ще в 1862 році.

В будівлі розташовано сім поверхів: У двох з них розташовані дослідницькі лабораторії; два поверхи, не розділених між собою перекриттями, займає зал для конференцій; на першому поверсі знаходиться зал для нарад і адміністративні служби. Всі інші поверхи відведені під офіси та архіви. Під будівлею розташовані два паркувальних поверху, потрапити на які можна на ліфті.

Подвійний фасад будівлі вирішує не тільки міські вимоги. Він також захищає будівлю від пожеж, економить тепло і є прекрасним захистом від шуму. Завдяки цьому при будівництві будівлі не були використані звичайні кондиціонери, що позбавляє працюючих в Департаменті охорони здоров’я людей від необхідності дихати рециркулированным повітрям.