Посадка дерев і чагарників

Пошкоджені та хворі коріння перед посадкою обов'язково підрізають. Посадку і викопування рослин слід проводити з найменші ми інтервалами у часі.
Техніка посадки дерев і чагарників при озелененні промислових територій і санітарно-захисних зон, принципово не відрізняється від посадки на інших об'єктах, вимагає суворого дотримання агротехнічних правил. Глибина ям для посадки стандартних саджанців і саджанців з грудкою 75-90, для саджанців зі стрижневою кореневою системою (дуб, сосна, гледичія, ясен звичайний, горіх чорний, сірий і манчжурський, тополя канадська і китайський) 80-100 см. Чагарники і ліани висаджують у ями і траншеї глибиною 50 см. Діаметр ям для одиночних чагарників і ліан не менше 50 см. Ширина траншей під групові однорядні посадки чагарників повинна бути також не менше 50 см з додаванням 20 см на кожен ряд. Ями під багаторічні квіткові рослини повинні мати глибину і діаметр 40 см.
Посадковий матеріал хвойних, вічнозелених і листяних (старше 10 років) дерев, а також дерев, важко переносять пересадку (горіх, дуб, слива Піссарда, платан, туя, береза), слід висаджувати з грудкою. Дерева і саджанці з діаметром стовбура до 5 см на висоті 1,3 м від кореневої шийки повинні мати кому діаметром чи розміром сторони не менше 70 см.

При збільшенні діаметра стовбура на кожен сантиметр діаметр або сторона кома повинні бути збільшені на 10 см. Висота кома повинна становити 50-60, а для саджанців зі стрижневою кореневою системою – 70-90 см. Розмір ям для саджанців з грудкою повинен бути на 0,5 м більше розміру кома. При посадці дерев і чагарників у фільтруючі грунту на дно посадочних місць слід укладати шар суглинку товщиною не менше 15 см. На засолених грунтах на дні посадочних місць необхідно влаштовувати дренаж із щебеню або гравію.
Всі теплолюбні породи рекомендується висаджувати навесні, а морозостійкі можна висаджувати взимку (листопад, грудень) і восени. У районах з м'яким кліматом восени слід висаджувати рано розпускаються і зацвітають рослини.