Все про гідроізоляцію

Необхідність в гідроізоляції пояснюється тим, що покрівля в ході її тривалої експлуатації піддається впливу безлічі руйнівних чинників. У разі потрапляння вологи під покрівлю її утеплювач починає гнити і руйнуватися, що в подальшому може привести до пошкодження несучих дерев’яних конструкцій.
Для того щоб зробити гідроізоляцію даху, потрібно, перш за все, знати про те, що вона не тільки захищає конструкцію від проникнення вологи, а й виконує ряд допоміжних функцій:
перешкоджає попаданню під покрівлю природних опадів;
служить захистом від утворення конденсату;
входить до складу вентиляційної системи.
Конденсат, як відомо, утворюється через різницю температур під покрівлею і над нею і може накопичуватися на поверхні утеплювача або інших елементах конструкції. Формування спеціального вентиляційного контуру (до складу якого входить і гідроізоляційний шар) дозволяє запобігти появі конденсату.  Всім на замітку хочу порекомендувати спеціалізований сайт про гидроизоляция де знайдете багато корисної інформації стосовно цього питання!
Для підготовки гідроізоляції застосовують плівки різного типу, які прийнято ділити на «який не дихав,» і «дихаючі». Так звані «дихаючі» плівки поділяються в свою чергу на просто дифузійні і супердифузійні. Розглянемо перш другий тип плівок, які виготовляються з синтетичних нетканих матеріалів і працюють за принципом однобічної мембрани, що пропускає пари вологи назовні і не пропускають їх всередину.
Гідроізоляція цього типу укладається прямо на утеплювач, що дозволяє створювати один контур вентиляції. Покрівля при цьому виходить тонше і легше; до того ж така плівка здатна забезпечити непогану ветрозащиту і помітно скорочує теплові втрати через покрівлю.
Іншим різновидом «дихаючих» матеріалів є дифузійні плівки, які виготовляються з поліпропілену або поліетилену.

Вони мають спеціальну перфорацію, вільно пропускає пар, але ефективно затримує зовнішню вологу.
Плівки з категорії «який не дихав,» в основному виготовляють з того ж поліпропілену (поліетилену). При їх використанні вам доведеться створити під покрівлею двоконтурну систему вентиляції. Такі плівки зручно застосовувати тоді, коли перетин крокв трохи більше норми. В цьому випадку між шаром утеплювача і верхнім зрізом крокв залишається пристойний проміжок.
Ще одним різновидом «який не дихав,» матеріалів є так звані антиконденсатні плівки, внутрішній шар яких утримує краплі конденсату, запобігаючи їх скочування вниз. З часом весь накопичився на них конденсат висихає. При використанні такої плівки вам необхідно буде зробити пару невеликих зазорів близько 8-10 см (для звичайної плівки – близько 5 см).
Підсумком розгляду питання «як правильно зробити гідроізоляцію даху» є нагадування про те, що вона обов’язково повинна бути влаштована по всій покрівлі, не виключаючи фронтонні і карнизні звіси. Нижній зріз полотна при цьому повинен виводитися за край карниза, забезпечуючи тим самим її примикання впритул до стін і вентиляційних трубах.