Особливості іпотеки на будівництво будинку

Життя в заміському будинку має свої незаперечні переваги в порівнянні з життям в міській квартирі. У цьому вже встигли переконатися. Найкращий варіант – побудувати будинок, який повністю буде відповідати побажань майбутнього власника. Тому індивідуальне будівництво – це досить дороге заняття. В деяких випадках просто не обійтися без кредиту. Що тут може допомогти нам?

Іпотека на будівництво будинку – це оптимальний варіант для тих, хто не бажає купувати готову нерухомість, а хоче самостійно побудувати будинок з урахуванням усіх своїх побажань.

Буває дуже складно знайти такий банк, який надає іпотечне кредитування на будівництво будинку. В основному це пов’язано з дуже великими ризиками. У разі невиконання позичальником своїх кредитних зобов’язань, банку буде проблематично відшкодувати всі свої втрати за рахунок реалізації недобудованого об’єкта. Якщо ж фінансова установа і зважується на такий крок, то процентні ставки будуть, як правило, вище, ніж при кредитуванні вже готового об’єкта нерухомості.

Ймовірність отримання кредиту буде залежати від платоспроможності клієнта. Ймовірність отримання іпотеки збільшується, якщо банку надати високоліквідну нерухомість в якості застави або ж додатково оформити поручительство третіх осіб.

Оскільки термін кредитування на будівництво будинку може становити 20-30 або навіть більше років, тому додаткове забезпечення потрібно не на весь термін кредитування. Воно буде потрібно до завершення будівництва вашого нового будинку, коли об’єкт нерухомості можна оформити в якості заставного майна.

В якості застави може виступати земельна ділянка, де планується побудувати будинок. У такому разі до ділянки висувається ряд вимог. Насамперед, ділянка не повинен мати статусу садового або дачного товариства, а повинен призначатися для індивідуального житлового будівництва. Крім того, він не повинен рахуватися в природоохоронній зоні, а також мати обтяжень (рента, оренда, застава). У будь-якому разі сума іпотеки на будівництво приватного будинку не буде більше вартості земельної ділянки. Але і цих коштів може бути достатньо, оскільки зараз земля в передмістях великих міст коштує дуже дорого.

Ще одним досить надійним варіантом оформлення іпотеки під будівництво є співпраця з банком, кредитує забудовника, який займається зведенням заміського житлового комплексу. У таких випадках банк уже повністю вивчив проект, і він зацікавлений у остаточному завершенні будівництва і реалізації всіх об’єктів нерухомості. Іноді можна навіть розраховувати на бонуси, пільгові відсотки та інші переваги.

Іпотека на будівництво заміського будинку – це, як відомо, цільовий вид кредитування. Тому кредит може видаватися по мірі необхідності фінансування певного обсягу робіт. При цьому відсотки за кредитом до завершення будівництва і після здачі об’єкта в експлуатацію зазвичай відрізняються.