Як оцінюються сантехнічні роботи?

Сантехнічні роботи включають в себе цілий комплекс специфічних послуг. Для того, щоб розрахувати їх вартість, потрібно точно уявляти собі, що саме потрібно зробити, якими будуть умови роботи, і багато іншого. Практично кожна серйозна компанія, що надає відповідні послуги, має вже готовий прайс лист, на який можна орієнтуватися.

Звичайно ж, в розцінки часто не включають деякі аспекти, які також можуть впливати на вартість виконання робіт. Зазвичай ціни на сантехнічні роботи не включають вартість предметів, що не входять в стандартний комплект обладнання (або вироби). Також може не враховуватися вартість витратного матеріалу.

В основному, всі види сантехнічних робіт прийнято ділити на основні групи. Це групи: встановлення сантехніки, монтаж опалювальних систем, монтаж водопостачання, спорудження каналізації, монтаж радіаторів, монтаж полотенцесушителей, монтаж обладнання насосного та котельного, зварювальні роботи, роботи підготовчі та демонтажні, розвантажувальні (вантажні роботи), винесення сміття. Відмінність у вартості проведення сантехнічних робіт у межах міста і за його межами обумовлено оцінкою додаткових факторів. Оцінюється виїзд майстрів за межі міста (іноді розраховується по кілометражу, іноді – з проведеного в дорозі часу), є різниця у вартості мінімальних замовлень в місті і в області.

Додаткові умови та послуги, які можуть змінити вартість виконання робіт: консультація з майстром, аварійний виїзд майстра, складання кошторису, коефіцієнт вартості роботи з дорогим устаткуванням (матеріалами), коефіцієнт вартості роботи понад 3 м., мінімальна вартість здійснення зварювальних робіт, пусконалагоджувальні роботи ( обчислюються у відсотках, від вартості самого кошторису), послуга покупки матеріалів (запасних частин, інструментів), послуги взаємодії з ДЕЗ, експлуатаційною організацією.

Будівництво заміського котеджу може зажадати відразу декількох типів робіт. Тому багато компаній пропонують укласти договір на цілий їх набір, це зручно і замовнику, і постачальнику послуг. Компанія може більше заробити (хоча і робить знижку), та й сам майстер легше зорієнтується з установкою, наприклад, сантехніки, якщо й каналізаційні труби теж він укладав. Клієнт, як правило, з укладенням такого договору отримує не тільки знижку, але і деяку гарантію. В основному тому, що майстер буде сам робити велику частину робіт або їх усі. Це означає, що йому не потрібно буде переробляти роботу попереднього майстра, підлаштовуватися під уже готові схеми. І відповідальність вся лягатиме на цього майстра і цю конкретну компанію, що робить аспекти питань захисту споживачів куди більш доступними і простими.

Окремо варто зауважити, що деякі компанії взагалі не надають таких послуг, як демонтаж і вивіз сміття. Тому питання цього штибу краще з’ясовувати заздалегідь.