Як побудувати лазню з бруса

Як побудувати лазню з бруса? Будувати лазню починають з фундаменту, при цьому використовуючи його стрічковий вигляд. В залежності від виду грунту, робиться траншея з певною глибиною. Після цього її дно засипають щебенем з піском, і споруджується опалубка. Потім починають прокладати арматуру, і коли вона готова все заливається бетонною підготовленою сумішшю. Через три дні опалубку знімають і починають споруджувати цоколь. Необхідно пам’ятати про місце для віддушини – вентиляційний простір між грунтом і підлогою, а так само про водовідведення.

Вирішивши побудувати лазню з бруса, ви полегшите собі долю, адже в цьому немає нічого складного. Перше, що необхідно зробити, це сортувати брус, на наявність дефектів у металі, наприклад, грибка, тріщин, жучків, а так само важлива гладка поверхня. Далі необхідно забезпечити гідроізоляцію між брусом першого шару і фундаментом, зазвичай для цього використовують два шари бітуму.

Для першого шару краще використовувати брус, переріз якого 200х200 мм, при цьому в ньому необхідно зробити торцеві врубки, щоб з’єднати бруси між собою. Рубки краще робити методом – врубка в лапу. Щоб було легше зробити, приготуйте заздалегідь шаблон, з допомогою якого бензопилою потім роблять врубки. Відразу пропиляєте до половини товщини бруса, рухаючись по поперечному напрямку, а потім, змінюючи кут шини, выпиливайте скоси. Краще всього, якщо бруси будуть однаковими по довжині.

Після цього на фундамент кладуть невеликі рейки, з перетином не більше 15 мм, а зверху них викладається перший вінець. Після перевірки першого рівня на горизонтальність, простір між фундаментом і першим шаром заповнюють монтажною пінкою.

Використовуючи цей метод, викладаються всі зруби. Однак тут можна брати переріз 150х150 мм і застосовувати торцеві врубки, які готуються заздалегідь.

Коли вінок готовий, за його поверхні кладуть утеплювач з моху, клоччя і джуту, випуск якого 10 см. Для скріплення другого вінця використовують дерев’яні негелі, або металеві штирі. Таким чином з’єднуються всі подальші вінці, крім верхніх двох, які знімають для укладання балок стелі після того як зруб засаджений.

На замітку всім хто збирається міняти підлогу в своїй оселі, хотів би вам порадити купить хороший линолеум по самій вигідній ціні в інтернеті!

Сучасні будівельні матеріали дозволили поліпшити прокладку між колодами, сьогодні все частіше використовують міжвінцевий утеплювач, зроблений з льону або джуту. Його продають у вигляді рулону, залишається тільки вирізати смуги за потрібними розмірами. Для більшої практичності все-таки краще використовувати утеплювач, зроблений з джуту, якщо зруб просяде, він зможе стати запобіжником від холодів і вологи. Варто так само використовувати при закритті стиків джутовий канат, він не тільки зробить зовнішній вигляд лазні цікавіше, але і забезпечить її додатковим теплом. Тепер основні будівельні роботи закінчені, залишається облаштувати лазню всередині. Тут на ваш вибір такий же представлено безліч банних атрибутів з високоякісного дерева.

Якщо ви вбудували лазню з бруса в приміщення із залізобетону або цегли, не забудьте про те, що брусів треба дихати, тому лазню треба забезпечити вентиляцією. Для цього краще всього залишити проміжок між стінами завтовшки 15 див. Так само, виміряйте висоту приміщення, куди будете вбудовувати баню, там повинно вистачити місця для укладання верхніх колод і роботи калаталом, щоб пристукивать колоди для їх осідання.