Пристрій плоского даху: плюси і мінуси

Використання сучасних технологій і матеріалів дозволяє успішно будувати котеджі з плоским дахом і при цьому можна не побоюватися клімату, який останнім часом дуже мінливий. Але варто пам’ятати, для того, щоб отримати повне задоволення від всіх достоїнств плоского даху, необхідно, щоб будівельники та замовник скрупульозно дотримувалися всіх рекомендацій професіоналів в підборі компонентів для покрівельної конструкції та технологічного процесу при її монтажі. Тільки в такому випадку пристрій плоскої покрівлі на даху буде справно служити для вашого приватного будинку або котеджу кільком поколінням і не потребуватиме додаткових фінансових витрат.

Переваг у такого даху багато, є різноманітні конструкції та деталі для пристрою плоского даху. Проте до недавнього часу існувало недостатньо функціональних і надійних матеріалів, і вони були дуже дорогими. Тому популяризація такого типу дахів не сприяла великої популярності серед приватного будівництва. Виявляється, що на практиці ми самі ставимося до багатьох проблем занадто упереджено, керуючись стереотипами, і тому не завжди можемо об’єктивно дивитися на речі. Рішень досить багато, головне уникати помилок і стереотипів.

Архітектори стверджують, що на сьогоднішній день в моду знову входять будови конструктивні, пропагують мінімум деталей і простоту конструкції. Що це означає? Ставлення споживача до плоских покрівель змінюється в кращу сторону! Адже до недавнього часу більшість забудовників дотримувалися стійкого упередження проти плоского даху. Одні боялися сильних снігопадів, інші вважали, що це не дуже красиво, а треті переконували всіх, що пристрій плоских дахів досить витратний захід.

Але при всіх цих думках будівлі такого типу мають набагато більше очевидних плюсів, ніж недоліків.

Маючи одну й ту саму архітектурну основу, площа плоскої покрівлі менша, ніж скатна, а це величезна економія закуповуваного матеріалу. Укладання плоскої покрівлі набагато зручніше, ніж у скатної даху, її простіше монтувати і це набагато безпечніше, перебуваючи на великій висоті, так як поверхня плоска. Очищення воронок, обслуговування даху з плоскою покрівлею, профілактичні огляди і т.д. не відрізняються особливою складністю. Контролювати технічні пристрої, працювати з димоходом, антеною, вентиляційним каналом і самим настилом не альпіністське заняття, а всього лише рядова і безпечна процедура.

Крім очевидних плюсів, пристрій плоского даху дозволяє використовувати додаткову площу і при цьому, не збільшуючи контур всього споруди. На таких дахах при бажанні можна легко звести сад, прогулянковий майданчик, терасу та інші зручності. Найголовніше щоб плоский дах була надійною і була змонтована з сучасних довговічних матеріалів.