Особливості договору на оздоблювальні роботи

Безсумнівно, у процесі будівництва заміського будинку кожен етап має велике значення. Але особливо важливо, щоб максимально якісно була проведена оздоблення, так як саме від неї буде залежати зовнішній вигляд будинку. Для того, щоб бути впевненим у якості роботи і своєчасності її виконання, необхідно обов’язково скласти договір на оздоблювальні роботи. Він виступить певною гарантією для замовника і для виконавця. Тут обов’язково міститься повна інформація про предмет договору, про права і обов’язки сторін, про порядок прийому оздоблювальних робіт, вимогах до якості, про порядок розрахунків за договором, відповідальності сторін і, звичайно ж, тут повинні бути дані про замовника та підрядника. Без цих відомостей договір вважається недійсним і не має ніякої юридичної сили.

Предмет договору – це результат оздоблювальних робіт. Не варто забувати також і про характер цього результату – він обов’язково повинен задовольняти потреби й вимоги замовника. Одна з найголовніших частин договору – це розділ про права та обов’язки сторін. Тут вказується, що підрядник повинен виконувати роботу необхідної якості в обумовлений строк, а замовник – забезпечувати доступ в приміщення і вчасно оплачувати роботу. Також до цього розділу повинна бути прикріплена технічна документація, згідно з якою підрядник виконуватиме обробку.

Для договору характерно точне визначення термінів виконання робіт, особливо якщо вони досить масштабні. У документі обов’язково вказується дата початку і завершення всіх оздоблювальних робіт. Повинен бути складений графік прийому певних робіт і обумовлені санкції у випадку відхилення від нього. Також за згодою сторін можуть бути встановлені проміжні терміни.

Також варто відзначити, що терміни можуть бути дещо змінені за порушення договору однією із сторін. Але цей факт повинен бути висвітлений у документації.

Особливе місце в договорі займає розділ, який стосується вартості робіт і графіка виплати грошових коштів. Така кошторисна документація дасть можливість детально спланувати і розрахувати витрати на оздоблювальні роботи. Також це гарантія для підрядника, так як замовник не має права виплачувати меншу суму, ніж та, яка вказана в договорі. Це не стосується лише тих випадків, коли робота виконана неякісно.

При складанні договору потрібно звертати увагу на гарантію якості опоряджувальних робіт і відповідальність сторін. Якщо підрядник неякісно або не вчасно виконує обробку, то замовник має повне право вимагати усунення всіх неполадок за рахунок виконавця роботи. Це має бути обов’язково детально прописано в договорі. Також тут необхідно описати розділ відшкодування збитків. Так, у договорі можна вказати, що підрядник повинен або виправити всі недоліки за свій рахунок, або виплатити певну суму грошей у вигляді відшкодування збитків, або видати всі невикористані будівельні матеріали. Ці нюанси, як правило, визначаються спільно замовником і підрядником.