Особливості монтажу металочерепиці

Монтаж покрівлі з металочерепиці потрібно починати з торцевого ділянки. Для початку необхідно зафіксувати направляючу дошку біля краю карниза. Це буде направляючою лінією. Спочатку доцільно закріпити на конику 3-4 листа одним шурупом і вирівняти їх по карнизу, далі треба закріпити все грунтовно: перший лист кріпиться у коника, другий скріплюється внахлест шурупом по верхній хвилі. Канавку на краю кожного аркуша потрібно закрити сусіднім листом. Край канавки подальшого листа кожної металочерепиці необхідно укладати під попередній лист, який закріплений, так як він буде утримувати монтуємий лист.

Щоб закріпити до обрешітки листи металочерепиці необхідно застосувати шурупи самонарізні з ущільнювальною шайбою або болти самозавінчівающіеся з ущільненнями. Дірки для болтів сверлятся дрилем. Встановлювати болти слід перпендикулярно до листів для кожної другої гофрованої складки, на нижню поперечну сторону складки і на дно канавки.

Усі наступні нахлестки надалі виконуються біля поперечних кордонів аркушів. Довжина нахлестки близько 255 мм. Закріплюють місця нахлестки на шурупах або болтах. Коник закривається спеціальним гребеневим елементом з ущільненням. У цих елементів напівциліндрічна форма і їх зручно укладати на верхні кінці профільного листа металочерепиці. Елементи з торця закриють покрівлю від попадання вітру і дощу. Також ці елементи захистять обрешітку і карниз від стікання води з даху.

В щоденній рубриці цікавих посилань рекомендую вам открыть машину в Мытищи по самій доступній ціні!

Щоб виключити утворення конденсату на внутрішній холодній поверхні металочерепиці необхідно створити від карниза до коника вентиляцію під покрівлею, а під латами потрібно помістити матеріал рулонний.

Покрівля ендови з листів металочерепиці виконується за допомогою особливого разжелобочного елемента. Для ендови рекомендується нахлест близько 20 см. На знаходиться внизу обшивку слід змонтувати проміжну конструкцію. Разжелобочний елемент кріпиться на цю конструкцію на болтах.

Всі зазори між разжелобочним елементом і металочерепицею, а також у всіх місцях під коником, де є зазори, герметизується за допомогою нейтрального силіконового затвердіння або іншого подібного герметика. Можна використовувати спеціальні ущільнювальні стрічки, які прибиваються до профілю маленькими цвяхами.

Обрізаючи лист або при його свердлінні, утворюється металева крихта, яку слід змести, щоб не пошкодити саме покриття. Під час монтажних робіт обов’язково потрібно ходити в м’якому взутті з м’якою підошвою і наступаючи тільки на прогин хвилі і обрешітку.

Кріпити листи болтами або шурупами потрібно у відповідності зі схемою. У листах металочерепиці є отвір, зроблені вони для того щоб вийти на дах, виконані ці отвори зі склопластику, а їх малюнок і зовнішній вигляд такий же, як і у самого листа металочерепиці.

Пристрій покрівлі з металочерепиці має тридцять всіляких комплектуючих-виробів. Робити нахлестки елементів комплектації рекомендується на відстані близько 10 см. Також для монтажу покрівлі знадобиться сходи, щоб піднятися на дах, гаки під жолоби, перехідні містки, водостічні системи та сходи на даху.

Подивіться також навчальний відеоролик з монтажу металочерепиці для наочності.