Баня з профільованого бруса – краще рішення

Сьогодні великою популярністю користується лазня з профільованого бруса.

Профільований брус – матеріал натурального походження. Найчастіше його виготовляють з хвойних порід (ялина, сосна, кедр). Дерево має бути без тріщин, не виділяти смолу, видавати приємний аромат. Дуже хороша північноєвропейська ялина. Вона повільно зростає, тому володіє високою щільністю, що підвищує жаростійкість. Бані елітного класу роблять з кедра. Він дає насичений червонуватий відтінок і видає густий цілющий аромат.

Існує два види профільованих брусів.

  1. Цілісний або масивний. З круглих колод вирізаються бруси з квадратним профілем перетину. За допомогою спеціальних верстатів брус профілюється до потрібного розміру.
  2. Клеєний профільований брус. Бруси складаються з дощок, склеєних один з одним за допомогою преса.

Будівництво лазні з профільованого бруса не займає багато часу. Для будівництва такої лазні не потрібні спеціальні технології. Витрати не великі. Найбільших вкладень вимагає закупівля матеріалу – профільованого бруса. Лазні з бруса мають дуже гарний зовнішній вигляд. Такі лазні мають достатню міцність, дуже добре тримають тепло.

Лазні з профільованого бруса мають ряд переваг.

  1. Швидко будуються і не вимагають дорогої техніки для будівництва.
  2. Прекрасно тримають тепло і швидко прогріваються.
  3. Не вимагають внутрішньої обробки.
  4. Надають сприятливий вплив на організм людини в силу екологічно чистого матеріалу.
  5. Бруси щільно з’єднуються між собою, що не дає можливості проникнення води і вологи.
  6. Брус практично не піддається деформації.
  7. Надійні і довговічні.

Баня з профільованого бруса поєднує в собі комфортність і практичність. Брус створює рівні поверхні, тому про внутрішній обробці лазні не доводиться замислюватися.

Конструкція бруса дуже міцна, тому вода не потрапляє між швами.

Будівництво лазні починають з фундаменту. Фундамент вибирають, керуючись особливостями грунту і вибором будівельних матеріалів для стін. Частіше це стрічковий або стовпчастий фундамент. Закладати фундамент рекомендують восени. За цей час він дасть усадку. Продовжити будівництво лазні навесні. Стіни не будуть просідати і тріскатися. Коли фундамент готовий – приступають до зведення стін. Між собою колоди кріпляться цвяхами або дерев’яними кілочками.

Далі будується дах. Вид даху може бути будь-хто. Відбувається збірка крокв, виконуються фронтони, встановлюються обрешітки.

У парильні і мийної підлогу виконується з нахилом для стоку води. Внутрішнє оздоблення лазні виконується тільки з натурального матеріалу. Рекомендується дошка з осики або липи. Липа видає чудовий аромат, осика добре переносить високу температуру в парній.

Піч рекомендують побудувати з цегли. Можна купити готову піч для лазні.

Переваги дерев’яної лазні відомі давно. Це дуже красиво і одночасно корисно. Баня з профільного бруса – найкраще рішення.