Етап 4. Зведення зовнішніх і внутрішніх стін

Після закладення фундаменту настає етап зведення зовнішніх і внутрішніх стін. За статистикою, вартість зведення стін обходиться в середньому 15-20 % від всієї суми бюджету зведення будинку.

Зрозуміло, що експлуатаційні характеристики стінового матеріалу в кінцевому підсумку впливають на надійність і довговічність побудованого будинку. Серед основних вимог, яким повинні відповідати стіни будівлі – надійність, довговічність, хороші тепло – і звукоізоляційні властивості, пожежостійкість. Також на вибір стінового матеріалу впливають такі характеристики, як швидкість будівництва з використанням даного елемента. Наприклад, кладка стін з цегли стандартного розміру йде повільніше, ніж зведення стін з крупноелементних матеріалів (керамічних або газобетонних блоків) тільки через величини самих елементів.

Характеристики основних стінових матеріалів

Цегляні стіни роблять будинок міцним і пожаростойким. Жити в такому будинку дуже комфортно – в жарку погоду стіни з цегли утримують в будинку прохолоду, в зимову холоднечу – зберігають тепло. Недоліком цегли є його здатність відмінно вбирати воду і низька теплоізоляція. Перший недолік загрожує вогкістю в будинку, особливо якщо його довго не топили, і може привести до передчасного руйнування цегли – так як вода, що накопичується в порах, кожну зиму замерзає і розширюється, розхитуючи, таким чином, структуру матеріалу. Низька теплоізоляція змушує класти цеглу при зведенні стін у кілька рядів і заповнювати простір між кладками теплоізоляційними матеріалами. Цегла доцільно використовувати для зведення стін великих будинків, в яких передбачається регулярне (цілорічного) проживання.

Керамблокі можна назвати сучасним варіантом цегли, позбавленим багатьох його недоліків. Стіни з керамічних блоків, завдяки їх великим розмірам, зводяться в більш короткі терміни і володіють кращими теплоізоляційними якостями (не потребують додаткового утеплення).

Піноблоки і газоблоки – два види пористого бетону, легкого і практичного стінового матеріалу. Ніздрюватий бетон – енергозберігаючий матеріал, стіни з нього не потребують додаткового утеплення, а великі розміри блоків скорочують терміни будівництва. Недоліком піно – та газобетонних блоків є їх висока гігроскопічність – як і цегла, піноблоки добре вбирають вологу.

Стіни з дерев’яного каркаса зазвичай використовуються в будівництві будинків для тимчасового проживання, найчастіше в дачному будівництві. Каркас виготовляють із звичайного або клеєного бруса, простір між стійками заповнюють утеплювачем і вітрозахисним матеріалом. В результаті виходять легкі, тонкі (від 20 см) і теплі стіни.

Так звані «дерев’яні» стіни можуть зводитися з одного з трьох матеріалів: цільний брус, клеєний брус або оциліндрованої колоди. Вони розрізняються по вартості (найдорожчий – клеєний брус), і по теплоізоляційним характеристикам – найкраще зберігає тепло клеєний брус, гірше – цілісний, а оциліндрована колода відстає від нього ще на 50%.