Як побудувати лазню своїми руками

Як побудувати лазню своїми рукамиЗамислювалася банька 4 * 4 м, ну а в процесі вийшла і лазня, і навіс під спільним дахом і навіть туалет зовні, але компактно під спільним дахом. Все це видно на фото.
За часом: все це зайняло два тижні, не особливо «напряжітельного» праці. Але по порядку …

Викопуємо траншейку глибиною 50 см, ширина – по ширині багнета (лише б зручно підбіркою вичищати), заливаємо. Можна бут з глиною рідкої (дешевше набагато бетону, а за якістю те ж саме), ну а можна бетон забутованний каменем або голяка. Ставимо опалубку під цоколь, дві жили арматури (мінімум), заливаємо цоколь.

Через добу знімаємо внутрішню частину опалубки, робимо планування (не забуваємо про всі сливи, стоки, каналізацію). Під перегородки поглиблюємо на 20-25 см саму бетонну стяжку (якщо буде пекти з цегли, то і під неї теж заливаємо посилену майданчик). Стяжку робимо з урахуванням зливу, в тому відділенні де знаходиться отвір під злив. Закінчивши зі стяжкою з чистою совістю знімаємо зовнішню опалубку і чекаємо дня три, що б все це справа висохло (за наявності дуже гарної погоди).

Лазня своїми руками

Лазня своїми руками

Лазня своїми руками
Перевіряємо як підсохло, не треба боятися: «чому так швидко?», «А чи не лусне?» …
Ложем гідроізоляцію, і починаємо кладку полублоке. Рівномірно, по всьому периметру, ну 3-4 ряди в день.

Не забуваємо випускати штроби для перегородок. За передостаннього ряду, по всьому периметру пролажіваем або просічки, або пару жилок дроту (щоб не заливати армопояс), залишаємо гнізда для стельових балок. Куточок для вікна (перемичку) залізний, що б приварити потім вікна, втім, за бажанням. Чекаємо ще добу, що б "прихопив" стіни.

Лазня своїми руками

Ложим чотири бруса 50 * 150 6-ти метрові в гнізда, на них ставимо крокви: сторона без навісу 3 метри, де навіс 4 метри. Якщо крити будемо шифером, то розшивають крокви рейкою 40 * 50 (як у нашому випадку), якщо металопрофіль – то шалівкою 2-3 см завтовшки.

Лазня своїми руками

Зашиваємо фронтони, будь обрізний дошкою, підшиваємо стеля, підшиваємо навіс … все це треба робити якомога раніше, що б не зірвало покрівлю. Потім під навісом, викопуємо яму під туалет, заливаємо підлогу (не забудьте залишити дірку). Викладаємо так само з полублоке. Потім обшивають профілем фронтони. Ну в принципі все готово.