Як самому зробити шафу купе своїми руками

Як самому зробити шафу купе своїми рукамиШафа купе – річ досить практична, тому зараз його поширення досить широко. З одного боку, шафа купе можна просто купити. З іншого – скласти шафа самому, заощадивши при цьому чималу суму грошей. Так давайте кілька важливим моментів щодо самостійної збірки шафи купе.

Найпридатніші місця для шафи купе – це ніші і простінки. Це дуже практично, оскільки дозволяє обійтися без задньої і бічних стінок. У разі, коли ніші нерівні, – місцями поглибленим, – немає причин панікувати. Просто потрібно буде адаптувати форму стелі шафи.

Вибравши місце, потрібно зробити заміри і по них намалювати ескіз шафи, вказавши всі нюанси: стеля, полиці, перегородки та ін

ДСП – мабуть, кращий матеріал для шафи. Він може бути з покриттям, а може – без. Як варіант, можна використовувати і меблевий щит, і фанеру. Розсувні дверки можна робити також з ДСП.

Якщо Вас цікавлять, наприклад, дверки з дзеркалами або інші складні фасади, тоді краще замовити їх на фірмі, надавши потрібні розміри.

Стінки в шафі купе можна ставити, а можна і ні – це Ваш вибір. Залежати він буде в першу чергу від якості бічних стін у простінку або ніші. Якщо ремонт якісний, і речі не будуть бруднитися об стіни, тоді без стінок можна і обійтися. В іншому випадку – установка обов'язкове.

Косинець встановлюємо між стінкою шафи і стіною. Олівцем відзначаємо отвори для полиць. Прикріпити стінки до бетонної стіни – набагато важче, ніж до дерев'яної. Якщо у Вас саме перший варіант, то рекомендуємо підшукати більш детальну інформацію про такі випадки. Встановивши всі стінки і підлога, можна приступити до установки механізм з дверима.