Аеродроми

Повітряний транспорт – один з основних видів транспорту і найбільш швидко розвивається галузь народного господарства. У порівнянні з іншими видами транспорту він має незаперечну перевагу у швидкості, маневреності, великий безпосадочний дальності польотів. Довжина повітряних маршрутів між кінцевими пунктами є найкоротшою. У зв'язку з цим протяжність залізничних ліній на 18%. водних шляхів на 35%, автомобільних доріг на 15% більше між одними і тими ж пунктами, ніж авіаційних.

Аеропорт як найважливіша ланка в ланцюзі наземного забезпечення польотів покликаний створити умови для високоінтенсивної безпечної роботи авіації. Він являє собою авіатранспортне підприємство, що здійснює регулярний прийом і відправку пасажирів і вантажів, організацію та обслуговування польотів повітряних суден. Найбільші аеропорти світу приймають і обслуговують до 40 млн пасажирів на рік, забезпечуючи щодня більше 1800 злетів і посадок літаків.
Аеропорти класифікуються:
1) за призначенням повітряних сполучень (міжнародні, призначені для прийому, випуску і обслуговування літаків, що виконують рейси на міжнародних авіалініях, і мають пункти прикордонного, митного та карантинного контролю; союзні, до яких відносяться аеропорти I, II і III класів; місцеві, до яких відносяться аеропорти IV і V класів);
2) з вигляду обслуговування (пасажирські та вантажні);
3) з транспортного призначенням (базові та запасні);
4) за розташуванням щодо обслуговуваних ними повітряних ліній (кінцеві і промеоюуточние);
5) за річним обсягом перевезень (I класу від 4 до 7 млн осіб, II від 2 до 4 млн осіб, від 0,6 до 2 млн людей, від 150 до 600 тис.

осіб, від 25 до 150 тис. осіб).
Аеропорти з річним обсягом перевезень понад 7 млн. чоловік Розглядаються як позакласні а менше 25 тис. чоловік – як некласифіковані. План аеропорту повинен забезпечувати сучасну експлуатацію, а також враховувати тенденцію розвитку аеропорту на перспективу не менше ніж на 20 років.
Аеропорт складається з аеродрому, службово-технінеской території, відокремлених допоміжних споруд і прилеглої до аеродрому приаеродромній території.