Аналіз монтажних станів

Аналогічний підхід до призначення зусиль попереднього напруження і перерізів може бути застосований і для інших напружуваних елементів: нижнього канатного пояса, зворотних відтяжок і т. д.
Розглянемо аналіз монтажних станів і розрахунки на тимчасові навантаження трубопровідних мостів.

За відомим значенням внутрішніх зусиль вихідного стану переходять до довжин ненавантажених канатних елементів і їх розмічальних довжинах. При виведенні формул розвантаження для довгих канатних елементів враховують їх прогин від власної ваги. При розвантаженні приймають знижений модуль деформації, що враховує розвиток повзучості на стадії монтажу споруди. Відносні деформації повзучості на стадії монтажу можуть бути прийняті: для спіральних канатів 0,00025, для семіпрядних – 0,0004, для канатів (пучків) з паралельних дротів – 0,0001.

Розвантажуючи вантову систему від ваги продукту, що транспортується, трубопроводів, їх опорних частин, настилів ит. п., видаляючи окремі елементи (зв'язку) і прикладаючи до залишилася (раніше змонтованої) частини зусилля, зворотні реакцій вихідного стану на систему від видалених елементів (зв'язків), можна визначити в результаті статичного розрахунку зусилля і геометрію будь-якого проміжного монтажного стану.

Для зовні розпірних систем доцільно вести розрахунок з урахуванням геометричної нелінійності. Отриману інформацію використовують у процесі монтажу споруди: якщо відзначено істотне відхилення досягнутої геометрії і зусиль від розрахункових, вводять необхідні поправки до положення тимчасових опор або в настановні довжини монтованих елементів (якщо це передбачено їх конструкцією).