Каміни своїми руками

Каміни своїми рукамиПеред спорудою каміна, потрібно забезпечити йому міцну основу, фундамент. Ідеально для цього найбільше підходять щебінь, гравій або бутовий камінь. Фундамент потрібно укладати поверх розчину цементу. Між фундаментами каміна і стіни необхідно залишити не менше 5 см вільного простору, який засипається піском. При цьому зв’язка фундаментів стіни і каміна категорично протипоказана.

Глибина фундаменту залежить від довговічності і стійкості каміна. Також визначаючи цю глибину, варто враховувати нрав і структуру підземного грунту, його несучу можливість і погодні особливості.
У тому випадку, якщо фундамент закладається в місці, де залягають скельні грунти, те найглибше поглиблення не знадобиться – достатньо просто зняття рослинного шару. У всіх інших випадках підземна частина фундаменту вимагає більше уваги. Піщані грунти мають на увазі глибину фундаменту 60-80 см.
Часто каміни встановлюються на залізобетонній плиті.

У такій ситуації буде дуже маленька глибина закладання фундаменту. Розміри плити визначаються виходячи з наданої на неї навантаження і несучої здатності грунту. Залізобетонна плита не повинна бути товще 15 см. Також варто враховувати що, чим вище буде димова труба, тим міцніше потрібно робити підстава каміна. При цьому димову трубу потрібно робити наголос в центр плити.
Найчастіше каміни викладаються буденним глиняним цеглою, в основному червоним. Для найвищої довговічності каміна для топки використовується вогнетривку цеглу.

Цегла слід попередньо відсортувати. Кладку потрібно виробляти одновимірними цеглою, без тріщин, які мають прямі і гладкі грані. При розломі цегли повинно бути видно рівномірну масу, що не містить порожнечі, пошкодження, грудки глини або камінчики цегли.

На замітку тим хто планує міняти підлогу в своїй оселі, хотів звернути вашу увагу на статтю для ламината,який допоможе зробити красивим вашу підлогу!

У високоякісного і відмінно обпаленої цегли повинна бути шорстка поверхня, торкаючись до якої на руках залишається забарвлений слід. При ударі молотком по цеглині повинно чутися звучання чистого, глибокого, близького до металевого звуку. На превеликий жаль, будівельні магазини і ринок не можуть запропонувати з усього фактичного асортименту цегла, відповідний даним вимогам. Тому доводиться або радіти тому, що є або набратися терпіння і приділити значну частину свого часу для того, щоб знайти доброякісний глиняна цегла.

Штукатурка каміна не рекомендується, набагато приємніше і практичніше виглядає декоративна або лицьова кладка. Використовувати розшивку потрібно надаючи швах увігнутою або опуклою форми. Розчин для кладки готують, використовуючи глину і пісок. Від якості розчину залежить результат кладки і те, наскільки ефективно буде працювати прийдешній камін. При виготовленні розчину в ідеалі використання жирної, заздалегідь розмоченою глини. Глину в ідеалі замочити за кілька днів до початку кладки, для утримання нею найбільшої кількості води. Надалі потрібно час від часу заважати наготовлює розчин, додаючи рівномірно потроху воду. Готова маса повинна по консистенції походити на кисіль.